SUPPLY SYSTEMS OF MOBILE RECEIVERS

Unilift Logo

Change language:  PL EN DE RU

   MAKE ORDER    REQUEST FOR QUOTATION
Cetyfikat ISOFacebookYouTubeInstagramMAKE ORDER REQUEST FOR QUOTATION
CRANE EQUIPMENT img

We offer optical anti-collision devices, limit switches GIOVENZANA FCR and other...  »

News

more news »

About us

UNILIFT Ltd  based in Bydgoszcz was established in 1985 with the aim of performing comprehensive and professional technical service for lifting equipment. Achieved in this area experience led in the mid-1990s of the last century to taking the decision about the production of supply systems of mobile receivers. Nowadays we produce many types of cable trolleys adjusted to moving along the tracks in the form of: c-rails, I-...  read more »

Newsletter

Subscribe to our newsletter and be first who knows about new products.

By subscribing to the newsletter you allow Unilift.pl to process your data for marketing purposes and to receive marketing offers electronically. To unsubscribe from the newsletter click here.

Osprzęt suwnic UNILIFT

Osprzęt suwnicowy odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu efektywności, precyzji i bezpieczeństwa podczas operacji podnoszenia i przenoszenia ładunków w różnych branżach przemysłu. Części do suwnic są niewidocznym, ale kluczowym elementem, który zapewnia płynność i bezpieczeństwo podczas operacji podnoszenia i przenoszenia ciężkich ładunków. Nasza firma jest dumnym dostawcą wysokiej jakości osprzętu suwnicowego, który został zaprojektowany i wykonany z myślą o sprostaniu nawet najbardziej wymagającym potrzebom naszych klientów. W naszej ofercie znajdziecie między innymi szynoprzewody, kasety sterownicze, przewody i kable do suwnic.

Co to są suwnice?

Suwnica to urządzenie dźwigowe używane do podnoszenia i przemieszczania ciężkich ładunków w pionie i poziomie. Jest to niezwykle ważne narzędzie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak produkcja, budownictwo, logistyka czy przetwórstwo. Suwnice są stosowane do przenoszenia dużych, nieporęcznych lub ciężkich przedmiotów, których manipulacja ręczna byłaby trudna lub niebezpieczna.

slide UP